Sudety Sport

TRASY ROWEROWE W MASYWIE ŚNIEŻNIKA

Sudety słyną z przepięknych krajobrazów jak i zapadających w pamięć atrakcji. Jednakże nie tylko. Te urokliwe tereny są też świetnie dostosowane do potrzeb przybywających w ich strony turystów czego dowodem są specjalne szlaki rowerowe, stworzone w taki sposób aby podróżni nie przeoczyli żadnej z wielu atrakcji. Świeże górskie powietrze i wszechobecny kontakt z naturą najlepiej celebrować podczas aktywnego wypoczynku jakim jest właśnie przejażdżka rowerowa. Oprócz wspaniałej zabawy i wrażeń, taka forma wypoczynku zapewnia nam także okazje na przebycie niezwykłych dróg jaką jest m.in trasa na Śnieżnik.

Aktywny tryb życia pozwala nam cieszyć się dobrym zdrowiem, oraz odstresować się i prawdziwie odpocząć. Doskonale wiedzą o tym wczasowicze, którzy chcą dotrzeć rowerem na Borówkową Górę, Śnieżnik i Czarną Górę. Są to bez wątpienia szlaki warte odwiedzenia. Trasa na Borówkową jest bardzo ciekawa i jednocześnie dość trudna. Rowery górskie z napędem elektrycznym idealnie sprawdzą się nawet na trudnych szlakach i jednocześnie sprawią, że wejście na szczyt i podziwianie niezwykłych widoków, nie będzie poprzedzone skrajnym zmęczeniem jakie często towarzyszy górskim wyprawom.

PROPONOWANE TRASY ROWEROWE

Wszystkie trasy są trasami widokowymi i obfitują w liczne punkty widokowe, przełęcze, malownicze ścieżki i strumyki.

TRASA NR 1

Sienna – Żmijowa Polana –Hala pod Śnieżnikiem- Międzygórze – Przełęcz Puchaczówka – Sienna (całodniowa dla średniozaawansowanych rowerzystów)

 

Długość trasy: 40,6 km

Początek trasy wspina się serpentynami zboczem Czarnej Góry, stanowiącym zimą trasy narciarskie, do Żmijowej Polany. Dalej do Schroniska położonego na Hali pod Śnieżnikiem i po rekomendowanej krótkiej przerwie w dół do Międzygórza zwanego „Małą Szwajcarią”. Do Siennej powrót podjazdową częścią singletracka Międzygórze i przez Przełęcz Puchaczówka.

Trasa nr 1

TRASA NR 2

Sienna – Kletno – Droga nad Lejami – Karczma/Browar Kamienica – singletrack Rudka – Sienna (3h dla średniozaawansowanych)


Długość trasy: 28,4 km

Na rozgrzewkę krótka dojazdówka leśną drogą asfaltową do kapliczki przy parkingach Jaskini Niedźwiedziej, następnie leśną, pejzażową Drogą Nad Lejami do miejscowości Kamienica (możliwa krótka przerwa w restauracji połączonej z lokalnym browarem). Dalej nad Zalew w Starej Morawie i podjazdową częścią singletracka Rudka do Janowej Góry potem Siennej.

Trasa nr 2

TRASA NR 3

Sienna – Przełęcz Puchaczówka – Skowronia Góra – Konradów – Rogóżka – Stronie Śląskie – Sienna (3h dla średniozaawansowanych rowerzystów)

 

Długość trasy: 30,9 km

Wyruszamy z Siennej do podjazdowej części singletracka Stronie Śląskie, a następnie przez Przełącz Puchaczówka na wyjątkową pod względem widokowym Skowronią Górę i dalej przez Konradów i Rogóżkę do zjazdowej części singletracka Stronie Śląskie. Odwiedzamy Zalew w Starej Morawie i podjazdową częścią singletracka Rudka wracamy przez Janową Górę do Siennej.

Trasa nr 3

TRASA NR 4

Sienna – Stronie Śląskie – Sienna (3h dla zaawansowanych)

 

Długość trasy: 37 km

To trasa dla wprawnych technicznie rowerzystów, ponieważ prowadzi głównie leśnymi singletrackami. Pokonujemy pętle Stronie Śląskie oraz Rudkę, które szczególnie w częściach zjazdowych są wymagające. Podjazdową część singletracka Rudka pokonujemy dwukrotnie.

Trasa nr 4

TRASA NR 5

Stronie Śląskie – Droga nad Lejami – Hala pod Śnieżnikiem – Przełącz Żmijowa – Przełęcz Puchaczówka – Skowronia Góra – Stronie Śląskie (całodniowa dla zaawansowanych)

 

Długość trasy: 46,7 km

Start ze Stronia Śląskiego krótką dojazdową drogą asfaltową przez Zalew w Starej Morawie do Kamienicy, a następnie leśną, pejzażową Drogą Nad Lejami do Schroniska na Hali pod Śnieżnikiem. Powrót przez Żmijowiec, Przełącz Puchaczówka, wyjątkową pod względem widokowym Skowronią Górę i zjazdową częścią singletracka Stronie Śląskie.

Trasa nr 5

TRASA NR 6

Stronie Śląskie – Rudka – Skowronia Góra – Stronie Śląskie (całodniowa dla zaawansowanych)

 

Długość trasy: 39 km

To trasa dla wprawnych technicznie rowerzystów, ponieważ prowadzi głównie leśnymi singletrackami. Pokonujemy pętle Stronie Śląskie oraz Rudkę, które szczególnie w częściach zjazdowych są wymagające. Podjazdową część singletracka Rudka pokonujemy dwukrotnie.
Przed zjazdową częścią singla Stronie Śląskie odwiedzamy wyjątkową pod względem widokowym Skowronią Górę.

Trasa nr 6

TRASA NR 7

Stronie Śląskie – Trojak – Nowy Gierałtów – Przełęcz Dział – Stara Morawa – Stronie Śląskie (całodniowa dla średniozaawansowanych)

 

Długość trasy: 37,7 km

Pierwsza część trasy prowadzi asfaltową ścieżką rowerową do Lądka Zdroju. Na początku miejscowości łącznikiem leśną drogą do singletracka Zdrój i dalej podjazdowymi cząściami singli Zdrój, Trojak i Samotnik do platformy widokowej na Trojaku. Następnie singlem Samotnik do Rozdroża Zamkowego i dalej widokową drogą leśną do Nowego Gierałtowa. Powrót przez Przełęcz Dział leśnymi drogami do Zalewu w Starej Morawie i dalej do Stronia Śląskiego

Trasa nr 7

TRASA NR 8

Stronie Śląskie – Nowy Gierałtów – Bielice – Przełęcz Sucha – Stara Morawa – Stronie Śląskie (całodniowa łatwa)

 

Długość trasy: 42,7 km

Rozpoczynamy asfaltową ścieżką rowerową do Strachocina i następnie Drogą Kobyliczną do Nowego Gierałtowa, skąd asfaltem przez urokliwą wioskę Bielice do Puszczy Bialskiej. Następnie Czarnobialskim, a potem Czarnym Duktem na Przełącz Suchą. Potem w dół do Starej Morawy i powrót do Stronia Śl. obok Zalewu w Starej Morawie.

Trasa nr 8

TRASA NR 9

Stronie Śląskie – Nowy Gierałtów – Przełęcz Dział – Stara Morawa – Stronie Śląskie (3h łatwa dla średniozaawansowanych, całodniowa dla początkujących)

 

Długość trasy: 37,7 km

Rozpoczynamy asfaltową ścieżką rowerową do Strachocina i następnie Drogą Kobyliczną do Nowego Gierałtowa, skąd wspinamy się asfaltową drogą leśną na Przełęcz Dział. Następnie leśnymi drogami do Zalewu w Starej Morawie i powrót do Stronia Śląskiego

Trasa nr 9

SINGLETRACK GLACENSIS

Singletrack Glaciensis – ekscytujący raj dla rowerzystów! Doświadcz przygody na górskich trasach: strome podjazdy, malownicze krajobrazy i techniczne zjazdy. Niezależnie od poziomu zaawansowania, szlaki zapewnią niezapomniane chwile. Przyłącz się do nas i odkryj emocje!

WYCIECZKI ROWEROWE W MASYWIE ŚNIEŻNIKA DLA KAŻDEGO

Dzięki rowerom elektrycznym w łatwy i przyjemny sposób dotrzesz do celu i zwiedzisz niezwykłe miejsce jakim jest Borówkowa Góra. Trasyw masywie śnieżnika z pewnościąspodobająsię wszystkim amatorom górzystych krajobrazów. Wycieczki rowerowe na Śnieżnik są bardzo popularne wśród turystów odwiedzających te okolice. Jest to przecież jedna z flagowych atrakcji Sudetów, a na tych, którzy dotrą na szczyt góry czeka zapierający dech w piersiach niesamowity widok na panoramę okolicy. Pełna atrakcji i wyjątkowa trasa rowerowa na Śnieżnik do niedawana była ciężka i męcząca. Docierali tam tylko wytrwali miłośnicy górskich szlaków. Obecnie, dzięki naszym rowerom, każdy bez wysiłku może pokonać tą drogę. Jadąc na rowerze elektrycznym ma się wrażenie lekkiej i przyjemnej jazdy z górki, choćby była to najstromsza leśna drogaw masywie Śnieżnika.

Z całą pewnością tereny Kotliny Kłodzkiej są niezwykle atrakcyjnym miejscem na tego typu wycieczki. Trasa rowerowa na Borówkową Górę bądź na Śnieżnik i Czarną Górę są obowiązkowymi punktami w podróży do tego zachwycającego pięknem natury miejsca.
Dzięki rowerom z napędem elektrycznym nie będziesz musiał dokonywać wyboru miejsca, w które chciałbyś się wybrać tylko odwiedzić je wszystkie. Korzystaj z okazji jaką daje aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu. Bez zmęczenia za to z korzyściami dla zdrowia i niezapomnianymi wrażeniami. Elektryzująca przygoda czeka na Ciebie właśnie tutaj.

WYPOŻYCZ ROWER I KORZYSTAJ Z MALOWNICZYCH TRAS SUDET

Call Now Button